گرجستان از ورود سه هزار ایرانی به این کشور جلوگیری کرد 

By | ۱۳۹۸-۰۲-۰۳

وزارت کشور گرجستان می‌گوید در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ مانع از ورود ۶۴۰۰ شهروند خارجی به این کشور شده است که نیمی از آنها ایرانی‌ بودند.

گردشگران ایرانی در شهر تفلیس، پایتخت گرجستان

بر اساس این گزارش، طی ماه‌های ژانویه تا مارس از ورود سه هزار ایرانی به گرجستان جلوگیری شده است. شهروندان هندی در رتبه دوم قرار دارند که از ورود ۱۲۰۰ تبعه این کشور به گرجستان ممانعت به عمل آمده است. حدود۵۰۰ تبعه جمهوری آذربایجان نیز موفق به ورود به گرجستان نشده‌اند.

گرجستان وجود مشکلات در اسناد ارائه شده توسط شهروندان خارجی برای ورود به کشور، از جمله اهداف آنها از سفر به گرجستان و غیره را دلیل اصلی ممانعت از ورود خارجی‌ها معرفی می‌کند.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده توسط دولت گرجستان، از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ حدود ۲۸۹۵ شهروند ایرانی توانسته‌اند با اخذ ویزای کار در این کشور اقامت داشته باشند.

گرجستان بعد از ترکیه، چین و هند بیشترین شمار ویزای کار را به ایرانی‌ها داده است.

ایرانی‌ها عمدتا به‌ عنوان گردشگر به این کشور می‌روند که اعتبار روادید آن ۴۵ روزه است، اما برای تمدید آن باید از کشور خارج شده و دوباره برای ورود اقدام کنند.

گزارش اداره آمار گرجستان نشان می‌دهد شمار ایرانی‌هایی که سال گذشته به عنوان گردشگر وارد گرجستان شده‌اند بیش از ۲۹۰ هزار نفر بوده است که سهمی چهار درصدی در کل آمار گردشگران خارجی این کشور داشته است.