نماینده عربستان در سازمان ملل: ایران در انفجار نفکتش های فجیره دست داشته است

By | ۱۳۹۸-۰۳-۱۸

ما معتقدیم که مسئولیت این حادثه بر گردن ایران است و مدارک کافی وجود دارد که ثابت می کند آنچه رخ داد با رفتار معمول ایران در زمینه حمایت از تروریسم و گسترش هرج و مرج سازگار است.

«عبدالله بن یحیی المعلمی» سفیر عربستان در سازمان ملل در گفتگو با روزنامه «الشرق الاوسط» مدعی شد که قراین نشان می دهد ایران در انفجار نفتکش ها در بندر فجیره امارات دست داشته است.

به گزارش شفقنا، المعلمی شب گذشته به این روزنامه گفت: ما معتقدیم که مسئولیت این حادثه بر گردن ایران است و مدارک کافی وجود دارد که ثابت می کند آنچه رخ داد با رفتار معمول ایران در زمینه حمایت از تروریسم و گسترش هرج و مرج سازگار است.

وی افزود: نه عربستان ونه هیچ طرف دیگری نسبت به اقدام نظامی گسترده علیه ایران در منطقه ترغیب نمی کنند. ما ترجیح می دهیم این مسئله را با روش های مسالمت آمیز حل کنیم.

سفیر عربستان در سازمان ملل در ادامه با اشاره به اینکه اراده بین المللی در قبال چنین رفتارهایی دست بسته نخواهد بود، گفت: امیدواریم که شورای امنیت با این موضوع و عاملان آن برخورد کند.

امارات، عربستان و نروژ از شورای امنیت خواستند موضوع حمله به ۴ نفکتکش این کشورها در بندر فجیره امارات، زیر نظر این شورا بررسی شود. آنها همچنین اعلام کردند که نتایج اولیه تحقیقات نشان می دهد که یک عامل دولتی در این حملات پیچیده دست داشته است.