محکومیت اسد بیگی در پرونده هفت تپه به ۲۰ سال حبس

By | ۱۴۰۰-۰۷-۲۱

سخنگوی قوه قضاییه: در ارتباط با کسانی که شرکت به آنها واگذار شده بود و مرتکب جرایمی شده بودند؛ حکم قطعی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای خدائیان در نشست خبری گفت: تعداد زیادی از افراد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی محکوم شده اند.
خداییان تصریح کرد: امید اسد بیگی به بیست سال حبس و رد اموال و جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.

 محکومیت مهرداد رستمی در پرونده هفت تپه به بیست سال حبس 

سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت مهرداد رستمی در پرونده هفت تپه به بیست سال حبس خبر داد.
آقای ذبیح الله خدائیان در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده هفت تپه افزود: این پرونده دو بخش دارد که یک بخش واگذاری این شرکت به بخش خصوصی است که ابطال و حکم ان آن صادر شد و در رسانه ملی اطلاع رسانی صورت گرفت. وی گفت: بخش دیگر درباره کسانی است که شرکت به آن‌ها واگذار شد و سوء استفاده‌هایی کرده و از این طریق مرتکب جرایمی شده بودند.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: اخیرا حکم قطعی پرونده صادر شده است. از جمله اتهامات مطرح شده در این پرونده مشارکت در اخلال عمده ارزی که به صورت سازمان یافته است که این پرونده با کیفر خواست به دادگاه جرائم اقتصادی ارسال شد و اخیرا حکم قطعی ان آن صادر شده است.
وی افزود: در این پرونده تعداد زیادی از افراد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی محکوم شده اند.
خدائیان گفت: از جمله متهمان این پرونده مهرداد رستمی فرزند میرمحمد است که به بیست سال حبس، رد مال تحصیل شده و جزای نقدی محکوم شد.
سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به محکومیت سایر متهمان پرونده هفت تپه افزود: دو نفر از متهمان هر کدام به ۱۵ سال حبس، سه نفر دیگر هر کدام به ۱۰ سال و بیش از ۱۷ نفر هر کدام به ۵ سال حبس محکوم شدند.
وی افزود: اتهام اسدبیگی مشارکت در قاچاق یک میلیارد و ۳۹۶ میلیون یورو و مباشرت در قاچاق دو میلیون و ۸۹۴ هزار یورو بوده است.
خداییان تاکید کرد: متهمان محکومیت قطعی پیدا کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *