رضا حسینی قطب‌آبادی , نماینده مجلس: اجازه استیضاح نداریم

By | ۱۴۰۰-۱۱-۰۴

یک عضو مجلس شورای اسلامی می‌گوید که دولت کارش را بلد نیست اما نمایندگان اجازه استیضاح وزرا را ندارند و دست مجلس کاملا بسته است. به گفته رضا حسینی قطب‌آبادی نمایندگان به اشکال گوناگون زیر فشار قرار می‌گیرند.

رضا حسینی قطب‌آبادی روز یکشنبه ۳ بهمن (۲۳ ژانویه) در گفت‌وگو با ”انتخاب” گفت که طرح سوالات نمایندگان مجلس از وزرا، ”در نیمه راه خنثی می‌شود” و نمایندگان اصلا اجازه استیضاح ندارند.

به گفته او، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اشکال گوناگون تحت ”فشار و لابی‌های مختلف” قرار می‌گیرند تا نه استیضاحی را به نتیجه برسانند و نه کاری را در جهت دفاع از حق و حقوق مردم انجام دهند.

او درباره ادعای دولت مبنی بر هماهنگی میان دولت و مجلس گفت: «من کاملا آن را کذب می‌دانم. اصلا چنین نیست و دولت تاکنون هیچ هماهنگی با مجلس، در هیچ زمینه‌ای نداشته است».

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که بورس اصلا برای خود دولت هم تعریف نشده است و نمی‌داند بورس چیست و می‌خواهد چه بکند.

حسینی قطب‌آبادی با اشاره به تصمیم دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال آینده نیز گفت که «فردا روز آن را هم به گردن مجلس خواهند انداخت».

او از مجلس به عنوان ”سنگ زیرین آسیاب” یاد کرد چرا که همه فشار‌ها روی مجلس است و نمایندگان دائم باید صدای مردم و اهانت‌های برخی افراد را بشنوند «به دلیل اینکه دولت کارش را بلد نیست و برنامه‌ای ندارد».

این عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که دست مجلس بسته است و همه چیز در اختیار دولت است.

به گفته او، عمده عزل و نصب‌ها در دولت با عنوان جوانگرایی و اصلاح انجام شده اما این افراد در حقیقت، به دلیل آشنایی، رفاقت و منتسب به طیف خاص رئیس جمهور انتخاب شدند.

استیضاح‌ چند وزیر؛ شاید وقتی دیگر

گفتنی است در هفته‌های گذشته برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزیران اقتصاد و صنعت خبر داده‌اند که ظاهرا فعلا منتفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *