نمایش بازی ایران و آمریکا در سینماها؛ برنامه ویژه حاکمیت برای تبدیل پیروزی احتمالی به «جشن آشتی‌کنان»

By | ۱۴۰۱-۰۹-۰۸

در حالیکه از آغاز اعتراض مردمی در ایران، مقامات جمهوری اسلامی از هرگونه تجمع مردمی جلوگیری کرده و حتی مسابقات لیگ فوتبال را هم بدون تماشاگر برگزار کردند، حالا قصد دارند رقابت ایران و امریکا در جام جهانی را در سینماها به نمایش بگذارند.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی گفته سه‌شنبه ۸ آذر، سینماهای منتخب در کشور این مسابقه را نمایش می‌دهند تا مردم در کنار هم متحد از تیم ملی کشورشان حمایت کنند.

روز جمعه هم بعد از پیروزی تیم فوتبال جمهوری اسلامی در برابر ولز طرفداران حاکمیت به خیابان‌ها آمدند و پایکوبی و شادی کردند و در کنار یگان‌های سرکوب به رقص پرداختند. فردای آن روز هم نیروهای پلیس و یگان ویژه به جای گلوله و گاز اشک‌آور به مردم گل و شربت و شیرینی دادند و رهبر جمهوری اسلامی نیز از این پیروزی ابراز شعف و شادمانی کرد.

حالا و با توجه به اسناد منتشر شده از طریق هک سایت خبرگزای فارس وابسته به سپاه به نظر می‌رسد حاکمیت و اتاق فکر نظام حساب ویژه‌ای بر روی برد ایران در برابر آمریکا باز کرده تا در صورت این اتفاق شکست ورزشی تیم فوتبال «دشمن بزرگ» را به سیاست گره بزند و در تداوم تلاش عملی برای دو قطبی کردن بیشتر جامعه از مخالفانش بخواهد تا در زیر سایه فوتبال به اتحاد مدنظر حکومت تن دردهد و از استمرار اعتراضات خودداری کند.

تیم فوتبال جمهوری اسلامی در سومین دیدار خود در جام جهانی قطر به مصاف آمریکا می‌رود که در صورت کسب تساوی یا برد برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها به دور دوم صعود خواهد کرد. تیم ملی آمریکا برای صعود از این گروه نیاز به برد در بازی سه‌شنبه شب دارد.
صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *