شیرین عبادی از مردم خواست به کمپین خارج کردن پول از بانک‌ها بپیوندند

By | ۱۴۰۱-۰۹-۲۸

شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه نوبل صلح، از مردم خواست به کمپین خارج کردن پول از بانک‌ها بپیوندند و نوشت: بانک‌ها تنها به عنوان بازوی اقتصادی‌ جمهوری کشتار عمل می‌کنند نه نهادی برای خدمت‌رسانی به مردم.

وی با اشاره به اینکه سرکوب اعتراض‌های مردم از سال ۹۶ تاکنون فروکش نکرده است گفت: «حالا دیگر بر همه اثبات شده است که هیچ اراده‌ای در حکومت برای پذیرش خواست مردم وجود ندارد.»

درپیام خود، شیرین عبادی به یکی از کارزارهایی اشاره کرد که در پی قتل مهسا امینی جان گرفته و به گفته او می‌تواند «ضربه‌ای اساسی» به حکومت وارد کند.

«در این میان کمپینی شکل گرفته تا شهروندان با خارج کردن دارایی خود از بانک‌ها، ضربه‌ای اساسی به ساختارهای سرکوبگر وارد کنند. به این کمپین بپیوندید.»

او مبارزاتی از این دست را به بانک‌ها محدود ندانست و خاطرنشان کرد: «زمان آن رسیده تا هر ارگانی که در جنایات حکومت شریک است با واکنش هماهنگ مردم انقلابی روبه‌رو شود.»

پیام عبادی در حالی منتشر می‌شود که فراخوان‌های متعددی برای اعتراضات و اعتصابات سراسری در روزهای ۲۸ تا ۳۰ آذر از سوی گروه‌های مردمی، حقوق بشری، صنفی و دیگر نهادها منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *