مخالفان جمهوری اسلامی همزمان با نشست شورای اروپا در بروکسل تجمع اعتراضی برپا کردند

By | ۱۴۰۲-۰۱-۰۳

هم‌زمان با نشست شورای اروپا، روز پنج‌شنبه در بروکسل تجمعی گسترده با حضور مخالفان جمهوری اسلامی بر پا شد. حاضران در این تجمع از جمله خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران و تروریستی خوانده شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شدند.

نشست دو روزه شورای اروپا با حضور سران اتحادیه اروپا، سوم فروردین در بروکسل آغاز شد. قرار است در این نشست مانند نشست‌های اخیر، جنگ اوکراین در راس دستور کار قرار گیرد و همچنین سران اتحادیه اروپا به مباحث اقتصادی و انرژی بپردازند.

امکان طرح مسایل مرتبط با ایران نیز وجود دارد و ایرانیان به همین دلیل در بروکسل تجمع کردند.

این تجمع بزرگ با برنامه‌های مختلفی از جمله سخنرانی‌ها و اجراهای موسیقی اعتراضی همراه بود.

پیشتر نیز بسیاری از ایرانیان با برگزاری چندین تجمع مقابل پارلمان اروپا و مقر اتحادیه اروپا در استراسبورگ و بروکسل، خواستار تروریستی خوانده شدن سپاه از سوی این اتحادیه شده‌اند.

هم‌زمان ائتلافی از سناتورهای جمهوری‌خواه ایالات متحده در نامه‌ای به جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا شدند.

تد کروز، لیندسی گراهام و مارک روبیو از جمله سناتور‌هایی هستند که با توجه به نقش سپاه در تجاوز نظامی روسیه به اوکراین و اقدامات تروریستی این سازمان در اروپا، از قرار نگرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا ابراز نا‌امیدی کرده‌اند.

سناتورهای جمهوری‌خواه اعلام کردند تروریست اعلام شدن سپاه از سوی اتحادیه اروپا، جمهوری اسلامی را در ترویج تروریسم فلج خواهد کرد.

روز دوشنبه ۲۹ اسفند، در پایان نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا، این اتحادیه از تازه‌ترین بسته تحریمی خود در واکنش به نقض جدی حقوق بشر در ایران رونمایی کرد که بر اساس آن یک نهاد و هشت مقام ایرانی تحریم شدند.

ایران اینترنشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *