سقوط هلی‌کوپتر حامل وزیر ورزش جمهوری اسلامی در کرمان: کشته شدن یک نفر تایید شده است / خونریزی مغزی وزیر ورزش و مرگ مشاورش

By | ۱۴۰۱-۱۲-۰۴

خونریزی مغزی وزیر ورزش و مرگ مشاورش

به‌گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، هلی‌کوپتر حامل حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانانِ دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، در روز پنجشنبه، ۴ اسفند ۱۴۰۱، زمانی که قصد فرود در یکی از ورزشگاه‌های شهرستان بافت، واقع در استان کرمان، را داشت سقوط کرد که تا این لحظه یک کشته و ۱۵ مصدوم برجای گذاشته است.

ساعتی پس از انتشار این خبر در خبرگزاری‌های داخل ایران، خبرگزاری‌ فارس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از مرگ اسماعیل احمدی، مشاور وزیر ورزش‌وجوانان، خبر داد. فارس در توضیح این خبر چنین نوشت:«طبق اعلام رئیس ورزش‌ و جوانانِ شهرستان بافت، در این حادثه اسماعیل احمدی، مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارت ورزش، جان باخت.»

احمدی از جمله چهره‌هایی بود که همزمان با تشکیل کابینه ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، بدون آنکه کوچک‌ترین سابقه‌ای در زمینه ورزش یا موضوعات مربوط به جوانان داشته باشد به وزارت ورزش و جوانان آمد و در زمره مدیران ارشد این وزارتخانه قرار گرفت.

احمدی پیش از آغاز به کارش در وزارت ورزش و جوانان، در بخش‌های مختلف سازمان بسیح مسئولیت‌هایی داشت که «مشاور فرمانده کل بسیج، معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، موسس و مسئول سازمان بسیج رسانه و عضو شورای مرکزی سازمان بسیج دانشجویی» شماری از مسئولیت‌های او در ساختار جمهوری اسلامی به‌حساب می‌آید.

جدای از احمدی، وضعیت سلامتی حمید سجادی نیز نامناسب گزارش شده است. به‌گفته رئیس اورژانس کرمان، وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در نتیجه این سانحه دچار خونریزی مغزی شده و «کار انتقال وی از بافت به مراکز درمانی در حال انجام است.» او در ادامه این بخش از اظهارات خود به خبرگزاری فارس گفت:«قرار است حمید سجادی با آمبولانس به کرمان منتقل شود تا مراحل درمانی روی او به سرعت انجام شود.»

سجادی جزو وزرای شناخته شده کابینه ابراهیم رئیسی نیست، اما جزو چهره‌هایی به‌حساب می‌آید که همزمان با ورودش به وزارت ورزش و جوانان، منصب‌های کلیدی این وزارتخانه را در اختیار تندروترین جناح‌ داخل جمهوری اسلامی قرار داد که وحید یامین‌پور و سینا کلهر از جمله این افراد تندرو به‌حساب می‌آیند.

سجادی همچنین در جریان جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی»، به‌ویژه پس از همراهی و همدلی گسترده چهره‌های شناخته شده ورزشی با این جنبش، اظهاراتی علیه مردم معترض و حامیان داخلی آنها به زبان آورد. حمید سجادی در عین‌حال در یکی از اظهارات خود در مهرماه سال گذشته به صراحت از همکاری وزارت ورزش و جوانان با نهادهای «نظامی و انتظامی» خبر داد و در این مورد چنین گفت:«برخی از فدراسیون‌های ما از جمله رزمی و موتورسواری در مقاطع مختلف با نیروهای نظامی و انتظامی فعالیت‌های مشترک دارند.»

با تمامی این اوصاف خبرگزاری فارس نوشت، پس از وقوع حادثه تمامی ۱۴ سرنشینِ دیگر این هلی‌کوپتر، از جمله خلبان و کمک خلبان، «به بیمارستانی در کرمان منتقل شدند تا مراحل درمان مصدومیت‌های جزیی آنها طی شود.» این خبرگزاری در ادامه تاکید کرد «حال عمومی اکثر» افرادی که در سانحه مربوط به بالگرد موردنظر حضور داشتند، مساعد است.

سخنگوی سازمان هلال احمر در مورد خسارات انسانی این سانحه چنین گفت:«این حادثه ۱۶ مصدوم داشت که یک نفر فوت کرد، حال عمومی ۲ نفر مساعد نیست و سایر عزیزان در بیمارستان هستند.»

ایندیپندنت فارسی

از ایران گزارش شده که هلی‌کوپتر حامل حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان و گروهی از همراهانش در هنگام فرود در یک استادیوم ورزشی در بافت استان کرمان سقوط کرده است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که اسماعیل احمدی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی در این سانحه جان باخته است.

در اثر این حادثه ۱۵ نفر مجروح شدند که ۴ نفر از آنها کادر پروازی بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *